Pravidla

Dogfrisbee – volně přeložitelné jako házení plastových disků psům – se dá rozdělit do dvou základních kategorií – freestyle a distanční soutěže. Freestyle je královskou disciplínou tohoto sportu. Nácvik sestavy může trvat i několik měsíců a hodnocení je podobně jako třeba v krasobruslení či gymnastice závislé i na osobním pohledu rozhodčího. Distanční soutěže jsou oproti tomu přesně měřitelné a jejich nácvik není až tak složitý. Od psa se v podstatě očekává „pouze“ to, že disk chytne. Na psovodovi pak záleží, jak daleko či přesně hodí.
A aby to v tomto sportu nebylo pro laiky ani trošku jednoduché, existuje hned několik organizací, která mají každá svá pravidla, která se od sebe ale naštěstí liší většinou pouze v detailech... V Evropě se používají nejčastěji pravidla tří amerických organizací (USDDN – U.S. Disc Dog National, UFO, Skyhoundz). Složitě to vypadá, ale praxe je jednoduchá. V dogfrisbee jde totiž především o dobrou zábavu jak pro vás (tedy psovoda), tak hlavně pro psa.

zdroj: www.discdog.cz

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Rules

In disc dog competitions, dogs and their human flying disc throwers compete in events such as distance catching and somewhat choreographed freestyle catching. The sport celebrates the bond between handler and dog, by allowing them to work together.

source: www.wikipedia.org